You are here: Home » Galeria osobliwości » Nowy cykl | Galeria osobliwości

Nowy cykl | Galeria osobliwości

Drodzy,

dziś chcę zapowiedzieć nowy cykl wpisów, który nazwałam Galerią osobliwości. Będę w nim prezentować różne osobliwości wychowawcze, które wzbudziły moje zainteresowanie – z różnych powodów. Taki pomysł chodził mi po głowie już od dawna, jednak przez długi czas nie byłam pewna, czy takie „wytykanie palcem” z jednej strony jest słuszne moralnie, a z drugiej – ma sens. Po tym jednak, jak byłam świadkiem kilku sytuacji, o których napiszę w kolejnych postach cyklu, pomyślałam, że jednak o pewnych sprawach trzeba mówić głośno.

W cyklu będę przedstawiać sytuacje i zachowania bazujące na moich obserwacjach, ale bez wskazywania konkretnych osób lub miejsc (o ile – to drugie – nie będzie kluczowe). Proszę, pamiętajcie jednak o tym, że nie chcę tu krytykować osób, a skupić się na zachowaniach. Wychodzę z założenia, że potknięcia zdarzają się wszystkim, a niektóre zachowania zauważone u kogoś, niejako przez szkło powiększające, mogą skłonić nas samych do refleksji nad tym, co my robimy.

Postaram się w równym stopniu prezentować osobliwości inspirujące, jak i budzące wątpliwości. Zaczynam od tych drugich, jednak będę śledzić i poszukiwać tych pierwszych;)

Zapraszam serdecznie do czytania i komentowania!

Wasza Mama Rada

 

PS. Foto Ryan McGuire

Fajne? Ważne? Ciekawe? Podziel się z innymi!